среда, 18 октября 2017 г.

Вітчизняний бізнес відповів МВФ на спробу втручання у внутрішні справи України



Згідно з офіційним зверненням бізнес-спільноти, що опубліковано на сайті Інтерфакс, українські підприємці вважають помилковою позицію постійного представника МВФ в Україні пана Йоста Люнгмана, викладену в його листі від 05.10.2017 року до спікера ВР і прем’єр-міністра України, а саму депешу – «неприпустимим втручанням в фіскальний суверенітет України, що грубо суперечить базовим цілям МВФ, викладеним в його Статуті».

Мова йде про дискусію навколо законопроекту № 7115, розробленого за підтримки податкового Комітету ВР по вирішенню проблеми блокування податкових накладних малого та середнього бізнесу системою моніторингу СМКОР, яку без належного випробування та тестування, запровадив у дію Мінфін.

В результаті, за три місяці роботи СМКОР постраждали більше 14 тис. підприємств, а реальний сектор економіки зазнав більше 7 млрд збитків!

«Це вражаючі, жахливі цифри, які поставили весь малий та середній бізнес на межу виживання. Сотні підприємств вже закрилися, під загрозою зникнення опинилися півмільйона робочих місць», - деталізували з цього приводу на нещодавній прес-конференції в УНІАН.



«МВФ своїм листом до української влади із рекомендацією не приймати законопроект №7115 демонструє цілковиту необізнаність про сутність податкових та бізнес-процесів в Україні. По суті, вони втручаються у внутрішні справи України, та фактично виступають за знищення малого та середнього бізнесу, – наголошує один з координаторів Руху «Бізнес Help Оксана Згур’єва. - Ми сподіваємось, що народні депутати, від яких зараз безпосередньо залежить доля малого та середнього бізнесу, зрозуміють всю небезпеку ситуації, та проголосують в інтересах народу України, бо якщо від системи СМКОР збанкрутують тисячі українських підприємств – це увергне українську економіку у прірву й віддавати борги МВФ буде ні з чого».



«У своєму зверненні ми спробували донести ці меседжі до керівництва МВФ, - продовжує Андрій Гарнат (Рух Бізнесу України), - і сподіваємось, що вони скорегують позицію свого представника.

Офіційний спільний лист керівництву МВФ надіслано також від Асоціації платників податків України (АППУ), Українського союзу промисловців і підприємців (УСПП) та Спілки підприємців малих, середніх і приватизованих підприємств України (СПМСППУ)».

«Як бізнес та громадяни незалежної держави, - підкреслюють підприємці, - ми сподіваємось на розуміння з боку МВФ, та впевнені, що незалежно від професійної позиції, в шанованій фундації усвідомлюють ключову тезу:


Права і свободи українців перебувають під захистом суверенної України!»

Комментариев нет:

Отправить комментарий